Friday, October 28, 2011

Naiwnie o szczęściu.

"Szczęście to sztuka bycia zadowolonym"
Bergman
__________________________________________________


Jesień już na dobre zawitała. Pora wyjąć ciepłe swetry, płaszcze, czapki, szaliki i dodać ostatni październikowy post. Już dokładny miesiąc mija odkąd wiele się zmieniło w mojej młodości. Nowe miejsca, nowe twarze, wewnętrzny niepokój i lęk przed nieznanym, nieuporządkowanym. Każdy nowy dzień przeżywam/sz mocniej, niestety szybciej i chyba mogę śmiało stwierdzić- mężniej. To uskrzydla. Nawet w paskudną pogodę chce mi się śpiewać, skakać i krzyczeć do świata. Czytając to możesz pomyśleć-" ona chyba jest zakochana?"- ale nie, to nie to. Cieszę się młodością, studiowaniem i codziennym rannym wstawaniem. Czy jestem nieszczęśliwa? Chyba nie. Pokażę ci więc, tak po prostu, jak to robię.

Staram się dostrzegać dobre znaki (Doctorow).
Staram się bardziej kochać życie niż jego sens (Dostojewski).
Staram się z już przeżytych lat wydłubać zastygły osad przyzwyczajeń oraz emocji, które mogę traktować jako dla mnie charakterystyczne i trwałe, a potem właśnie je pielęgnuję przede wszystkim, tak aby życie, na które się zdecydowałam, dawało mi radość (Proust).
Staram się nie tracić poczucia humoru ponieważ jedynie żart może nas pojednać z groteską życia (S.J. Lec) oraz ponieważ dopóki człowiek może chichotać, dopóty jest bezpieczny (K. Kesey).
Staram się przestrzegać pewnych reguł, ponieważ reguły to jedyna rzecz, jaką mamy (Golding).
Staram się akceptować każdą interpretację świata, prowadzącą do życzliwości (Smiecka), nie usiłując czytać i rozumieć wszystkiego ponieważ WSZYSTKIEGO, co człowiek potrzebuje wiedzieć, nauczył się w przedszkolu (Fulghum).
Staram się lubić samą siebie.
Staram się robić jeszcze wiele innych rzeczy, których spisanie zajęłoby mi conajmniej dobę a nie chcę zanudzać cię, pisząc tylko o rozsądnych rzeczach...

Co więcej? Jestem wreszcie w domu and I am so fucking ecstatic!Wiesz, znalazłam to czego szukałam! Dziękuję.

1 comment:

  1. uwielbiam taką jesień właśnie, jaka jeste teraz. słoneczna, ale mglista. ciepło w sercu, choć marzną dłonie...
    i tak powinno być. człowiek powinien (ale czy istnieje jakiekolwiek powinien?) się po prostu cieszyc. tym co ma tu i teraz.
    rozsądne rzeczy wcale nie są nudne. nigdy.

    ReplyDelete