Friday, December 21, 2012

Koniec świata


"Czasami by zebrać myśli niewiele potrzeba, czasami trzeba, aż za dużo. Czasami ta nieodparta chęć rodzi się z niczego, a czasami z wszystkiego. Czyli czego? Tego; gdzie żyję, jak żyję i czy pamiętam kim jestem, a może kim byłam...?"


                                                                                                                 Humoreshka 2012
                                                                                                 
                                                               


Dla mnie koniec świata miał miejsce 28 dni temu. Od tego dnia zmieniło się wszystko - na dwie strony. Życie? Ono toczy się dalej, nie zatrzyma się i nie zaczeka, aż pozbieram się, bo właśnie ja przeżywam największą tragedię, która mogła mnie spotkać. Czuję od Sandry siłę, która popycha mnie do przodu i głos, który krzyczy mi do ucha: "Nie zatrzymuj się, idź dalej." Wiem, że tak zrobię i tak, na pewno będzie, bo ona mnie w tym wesprze, więc, na pewno temu podołam. Ale jeszcze nie teraz. Właśnie, co teraz? Co ze mną będzie? Czy dam radę działać do końca życia w istnieniu, które już nigdy nie da mi takiej samej radości co niecały miesiąc temu? Nie wiem. I pewnie długo nie będę umiała, albo wcale nie odpowiem sobie na tak wiele pytań, które rodzą się w mojej głowie. Na ten moment tylko jednego jestem pewna! Muszę zrobić pauzę w życiu. Nie wiem, ile będzie trwała, czy to będą 2 tygodnie, miesiąc, pół roku czy rok. Ta pauza jest znaczącą częścią emocji, które teraz są we mnie. Pauza. Teraz tylko na nią jest u mnie czas. Trzymajcie za mnie mocno kciuki, przydadzą się na pewno.

P.S. Wesołych świąt - żeby chociaż dla Was takie były.

8 comments:

 1. Trzymaj się tam. Nawet nie wyobrażam sobie jak Ci jest ciężko. Potrzeba czasu...

  ReplyDelete
 2. prześliczne to zdjęcie Sandry, widać jaka była z niej szczęśliwa dziewczyna.
  będę mocno trzymać kciuki za Ciebie! obyś znów odnalazła tą życiową radość.

  ReplyDelete
 3. Znałam Sandrę i uważam, że była wspaniałą osobą. Jestem dumna z tego, że stanęła na mojej drodze. Życzę Ci dużo siły i czasu na to, by radość życia wróciła. Sandra jest wśród nas!

  ReplyDelete
 4. Lecz On rzekł:"Nie płaczcie ,bo nie umarła ,tyko śpi "
  I wyśmiewali Go , wiedząc ,że umarła.
  On zaś ująwszy ją za rękę rzekł głośno !
  "Dziewczynko wstań!( Łk.8.52-54)

  ReplyDelete
 5. Wszyscy czytający tego bloga jesteśmy z Tobą! Trzymaj się !

  ReplyDelete
 6. Noszę twe serce z sobą (noszę je w moim sercu)nigdy się z nim nie rozstaję (gdzie idę Ty idziesz ze mną :cokolwiek robię samotnie jest twoim dziełem,kochanie)i nie znam lęku.

  ReplyDelete
 7. "Bo nie umiera ten kto żyje w pamięci żywych"

  ReplyDelete