Friday, August 29, 2014



                                                                                   CLICK




"2.Wiara czyni cuda!"


Nie,nie. Nie wierzymy w nic co nie dotyka nas. Mama mocno wierzy w cuda. Jest to piękne i doceniam to jednak jak dla mnie bardziej naiwne. Ostatnio według niej zdarzył się cud. Przez chwilę nawet też tak pomyślałam no właśnie, przez chwile- później stwierdziłam, że to zdarzenie musi mieć jakieś inne wytłumaczenie...To za banalne, a może po prostu takie ma być? Ile można trwać w sytuacji, która jest tak naprawdę wymuszonym skutkiem nie pożądanej przyczyny. Emocjonalne rany są ceną, która płaci się za bycie dobrym czy niezależnym? Ludzie niezdolni do poczucia winy zazwyczaj się wypierają bo...? Może coś ukrywają....?
A zbiegi okoliczności się NIE ZDARZAJĄ!





                                                                         

Friday, March 28, 2014

Toruń


Zawsze trwałam w przekonaniu, że jestem wygadana. Faktycznie, być może kiedyś byłam. Dzisiaj nie pamiętam co to były za czasy. Dzisiaj zauważyłam, że wolę słuchać niż mówić. Ciekawe od czego to zależy?


                                                                           Humoreshka 2012
                                                                                                           __________________________



Długo zbierałam się, żeby napisać nową notkę. Długo nie pisałam, bo brak mi pozbieranych myśli. Brak mi też innego. Wiele razy pisałam a zaraz potem zmazywałam to, co napisałam. Nie wiem dlaczego. Może ta przerwa w pisaniu musi potrwać trochę dłużej, może nie wiem jak to co chce przelać tutaj ubrać w zdania żeby miały chociaż trochę składu.  Najwięcej mówią zdania, które na początku spisałam z zeszytu Sandry. Wszystko jest teraz zupełnie inne... Tak bardzo nie chcę tego i tamtego, ale co z tego? 
Kończąc: "inne" w sensie zmiany są wpisane w życie i oswajając się z nimi, chcąc nie chcąc, zgadzamy się na nie.














P.S. Pięć miesięcy temu spotkałam pewną dziewczynę. Ma na imię Weronika i pochodzi z Torunia. Jak ja się cieszę, że ją poznałam. 

Tuesday, February 11, 2014





Milan Kundera pisał: Zanim zostaniemy zapomniani, zamieni się nas na kicz. Kicz jest stacją tranzytową pomiędzy bytem a zapomnieniem.






















Wednesday, January 22, 2014

Archiwum H




Każdy jest czyimś wszystkim. Każdy ma jakieś pragnienia. Ja pragnę, żeby każdy kto wejdzie na tego bloga czytał archiwum. Sandra zawsze chciała by jak najwięcej ludzi po prostu czytało co pisze, co tworzy. Z wielką nieśmiałością i skromnością zastanawiała się czy to ma sens. Dzisiaj my możemy czerpać z tego lekcje. Niech to, co zostało przez nią zapisane będzie dla nas bodźcem do życia MIMO WSZYSTKO! Siłą, by wykorzystywać każdy dzień, siłą do radości z życia, do pasji życia. Ktoś kiedyś powiedział, że każdemu dzieje się według jego wiary. Nie do końca się z tym zgadzam, ale w środku i tak wierzę w coś o czym kiedyś, mam nadzieje, będę mogła napisać. Kiedyś zrobiłam Sandrze prezent na wakacjach ( Holiday ) . Ostatnio to ja dostałam taki sam prezent, w dodatku z tego samego słonecznego kraju. Dziękuje.