Monday, August 29, 2016

Razem



Nasza przyjaźń trwa już lat dwanaście

To taka miłość, która nie gaśnie.

To taka dłoń co oczy ociera

Gdy niebo z ziemią granice zaciera.

To dłoń co łapie i ciągnie do przodu

Albo zatrzyma z ważnego powodu.

To więź co scala nasze nastroje

I dzieli każdą radość na dwoje.

Warto dobierać się z ludźmi parami

Cieszyć się razem. Najlepsze przed nami!









Sunday, August 28, 2016

Miracle

Zero obróbki zdjęcia. Najpiękniejszy widok w życiu, w Żywcu. Nie na krańcu świata - za własnym domem. Załączony obrazek aż tak nie oddaje rzeczywistości, w której się znalazłam. Na żywo było po prostu nie do opisania. Większego cudu natury chyba nie zobaczę, bo nie potrafię nawet go sobie wyobrazić... Stałam wpatrzona w niebo i nie mogłam się nadziwić jak to jest niesamowicie skonstruowane. Możemy doświadczać takiego piękna, które powoduje, że przenosimy się w stan wielkiego zachwytu i ekscytacji.
Sprawia to, że bardziej doceniasz oraz przejmuje Cie wdzięczność za prezent, jakim jest życie, bez względu na to, co nas w nim spotyka.

Wednesday, July 27, 2016

Ten


                                                                         CLICK




Czasem spóźniony jak Instagram na Androidzie
Nudny jak dźwięk w Messengerze
Jest jak replay na YouTube
Powtarza w kółko to samo
Przemija jak zdjęcie lub filmik na Snapie
I choć walczy by być stale
Jest za mały na dłuższe przetrwanie











Saturday, June 4, 2016

Praga



                                                                            


                                                                         CLICK


Często spontaniczność chwili jest bardziej ekscytująca od zaplanowanego czynu swego. Czasem, gdy nie mamy chęci, bo coś lub ktoś odbiera je nam przed samym wydarzeniem, wydaje nam się, że nic nie będzie wyjątkowe. Jesteśmy niepocieszeni i ogólnie zniechęceni. Ludzie potrafią stworzyć atmosferę, która wciąga nas w wyjątkowość chwili. Warto się odciąć od tego, co nas przytłacza i poczuć zobojętnienie w postaci wyluzowania. Znieczulenie ostrożne, bo w pełni świadome, które pozwoli nam na głębsze odczuwanie dobrych emocji. Umożliwi chłonięcie doznań całym ciałem i duszą. Ludzie tolerują wśród innych poprawność i zabawność ale nie ma miejsca na zniechęcenie. Można za cenę akceptacji współgrać z własnymi słabościami z korzyścią dla Siebie. Możemy myśleć głośno i nie musimy być na siłe. Ale cieszmy się, gdy choćby czasem możemy być na chwile obecni! Gdy nic nie musimy, gdy nikt od nas nic nie oczekuje i nie odczuwamy presji, potrafimy bardziej chcieć działać, realizować Siebie i swoje cele. A ja potrzebuje tego impulsu, tego uczucia, ze jesteś, bo wtedy ja właśnie czasem jestem, czasem!  
Gdy tkwimy
Uciekajmy od iluzji
Więzienia pojęć  
Ograniczających etykiet  
Odrzucajmy  
Istnieje teoria wszystkiego?!  
Zazwyczaj wiemy tylko tyle:  
Dzisiaj jesteśmy!