Tuesday, November 19, 2013

"Humoreshka: Codzienność życia w niecodziennej oprawie"






 Zapraszam na wystawę kolaży Sandry Turczyn pt. "Humoreshka: Codzienność życia w niecodziennej oprawie". Wystawa odbędzie się w dzień naszych 21 urodzin - 7 grudnia 2013 o godzinie 18:00 na ulicy Westerplatte 11 w budynku Wyższej Szkoły Europejskiej, której Sandra była przewodniczącą. 
P.s. Mam nadzieję, że będziecie !



Thursday, October 31, 2013




Krew powoduje, że
sprawy
 nabierają innego  znaczenia

obierają inny azymut

Ktoś trzeźwieje i
przytomnieje 


Potem niektórzy płaczą

i patrzą - w czarną
 CIEMNOŚĆ 

Cisza powoduje, że
sprawy
 nabierają innego znaczenia

a czas?

On goi RANY

nie Jurek, Szymek.
 
           
                                                                         Humoreshka 2012
                                                                    _________________________








Tuesday, October 22, 2013

World Press Photo 2013


Wymyśliłam, że wpp będzie tradycją... Szybko przeleciał czas od zeszłorocznej edycji. W tym roku jest dużo lepsza, szkoda... Świetnie pokazuje za co kocham zdjęcia. Właśnie, kochałyśmy i wciąż tak jest! Robienie ich jest moim nawykiem, nałogiem. Uwielbiam to, że dzieki nim zatrzymuję czas, łapię chwile. Ale jeszcze bardziej podoba mi się jak łatwo uruchamiają wyobraźnię,budzą kontrowersje i powodują, że każdy przypisuje im myśli dla niego wygodne lub wiarygodne. Zdjęcia czarują, czasem też oszukują - z ich pomocą łatwo jest kłamać. Ciekawe ile razy sie już nabrałeś je oglądając? Pomagają wracać do wspomnień, no ale przecież wszyscy wiemy, że żeby mieć co wspominać najpierw trzeba żyć...











     
World Press Photo 2012♥

Monday, October 14, 2013



Tak teraz siedząc w aucie - siedząc i podziwiając naszą piękną jesień... pomyślałam... A, no i jeszcze dodatkowo przeszywające promienie słońca wpadające przez szybę sprawiły, że mnie natchnęło. Stwierdziłam, że ważne jest mieć w życiu coś, co tak bardzo sprawia ci radość. Tak, wiem wiem, to przecież oklepane i wszystkim znane stwierdzenie - generalnie nic głębszego, a jednak... Jednak ja chyba dopiero teraz zaczynam to pojmować. Niewiarygodne jest to, że teraz w ogóle mogę tego doświadczać. Zwracam uwagę też na innych, czy maja w sobie taka radość, bo ma to dla mnie znaczenie.  Właśnie jedziemy na sztukę. Jest cudownie, jestem pochłonięta nowo poznanymi inspirującymi ludźmi i pasją, która we mnie odżywa na nowo. Tak, tak, jest cudownie!